Son Dakika… Güvenpark saldırısıyla ilgili flaş gelişme

271 izlenme02 Ağustos 2019
Reklamlar
Son Dakika... Hakkari Valiliği 13 Mart 2016'da 38 kişinin hayatını kaybettiği Ankara Güvenpark terör saldırısında patlayıcı maddeleri temin eden bir şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yürütülen çalışmaların aralıksız devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “1 Ağustos 2019 günü ilimiz Yüksekova ilçesinde İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan operasyonda, ‘Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma, Devletin Birliği ve Bütünlüğünü Bozma ve Örgüte Bilerek ve İsteyerek Yardım Etme' suçlarından 3 ayrı aranması bulunan 1 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yakalanan şahsın 13 Mart 2016 tarihinde Ankara ili Kızılay Meydanı Güvenpark civarında meydana gelen ve 38 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 349 vatandaşımızın yaralandığı ve 107 kurum ve aracın zarar gördüğü bombalı terör eyleminde kullanılan patlayıcı maddeleri temin eden şahıs olduğu tespit edilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir” denildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tarık Ünlüoğlu’nun Cenazesinde Büyük Saygısızlık Yapıldı Silaha takılan susturucunun 700 seri atış sonrasındaki hali şaşırttı ! MHP'li Refik Kurukız Erdoğan'dan izin istedi ! Erdoğan da.. Saadeti yerden yere vurup istifa etti!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ankara'da facia 6 kişi hayatını kaybetti !!