Son Dakika: Diyarbakır Başsavcılığından !

5932 izlenme08 Eylül 2019
Reklamlar
Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakırlı annelerin, 3 Eylül'de HDP İl Başkanlığı önünde başlattıkları oturma eylemi devam ediyor. Bunun üzerine harekete geçen Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Diyarbakır il ve ilçe örgütleri hakkında soruşturma başlattı.

"16 AİLENİN KATILIMIYLA BÜYÜMÜŞTÜR"
Başsavcılıktan konu ile ilgili yapılan açıklamada, "Ulusal ve yerel basın yayın organlarında, çocuklarının PKK terör örgütünün elinden kurtarılmasıyla ilgili oturma eylemi yapan ailelerin terör örgütü yandaşları tarafından, eylemlerini bitirmeleri için tehdit edildikleri ve çocuklarını kandırarak terör örgütüne HDP'lilerin götürdüğü şeklinde çıkan haberlerle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

Bilindiği üzere PKK terör örgütü tarafından çocukları kaçırılan ailelerin HDP Diyarbakır İl Binası önündeki oturma eylemleri Hacire Akar'la başlamış ve akabinde 16 ailenin daha katılımıyla büyüyerek devam etmiştir. Bu süreçte ailelere ülke kamuoyundan yoğun destek verenler olduğu gibi, örgüte müzahir kişiler ve örgüt yanlıları tarafından da çeşitli taciz ve tehditler edilmeye başlanmıştır. Bununla ilgili olarak Emniyet birimlerine, bütün oturma eylemi yapan ailelerin korunması için tedbir alınması yönünde talimat yazılmış, aileleri tehdit eden kimliği belirlenmeye çalışılan kişilerle ve çocuklarının kandırılarak PKK terör örgütüne katılmasını sağladıkları iddia edilen HDP il ve ilçe yöneticileriyle ilgili adli soruşturmalar başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur." ifadelerini kullanıldı.

Son Dakika:  Diyarbakır Başsavcılığından HDP'nin il ve ilçe örgütleri hakkında soruşturma

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emeklilere bin liralık bayram ikramiyesi ödeme tarihleri belli oldu Canlı yayında Atatürk'e ağza alınmayacak küfürler eden bu kadın yakalansın ! BÖYLE KÖPEĞİN OLDUKTAN SONRA SİLAHA GEREK YOK..!! S400'ler Ankara'ya böyle indi... İşte dünyanın konuştuğu olay..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Şehirler arası yolda sızıp kalan kadın