DOLAR YÜKSELİŞE GEÇTİ

1714 izlenme07 Ekim 2019
Reklamlar
Dolar/TL, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'nin sınırları aşması halinde ekonomik yaptırım uygulayacağını açıklamasının ardından gün boyunca sürdürdüğü yükselişini tırmandırarak 5.83 seviyesini aştı.

Güne 5.71 seviyelerinden başlayan dolar Türkiye'nin Suriye operasyonuna yönelik gelişmelerin etkisiyle yükselişe geçti. Son olarak ABD Başkanı Trump'ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 'Suriye'nin kuzeyinde limitleri aşan bir şey yapması halinde, Türkiye ekonomisini tamamen yok edip ortadan kaldıracağı' ifadelerini kullandı. Bu tehdidin ardından dolar yükselişe geçerek 5.83'ü aştı.

TRUMP "TÜRKİYE EKONOMİSİNİ YOK EDECEĞİM" DEMİŞTİ
Trump açıklamasında "Daha önce önemle belirttiğim gibi yine tekrar ediyorum: Eğer Türkiye eşsiz bilgeliğim içinde sınırları aşma olarak değerlendireceğim bir şey yaparsa, daha önce yaptığım gibi Türkiye ekonomisi mahvedip yok edeceğim. Türkiye Avrupa ve diğerleri ile beraber olmalı bekliyorum." ifadelerini kullanmıştı. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2 AZERBAYCAN TÜRKÜ 20 PKKLIYA KARŞI ! Tarık Ünlüoğlu’nun Cenazesinde Büyük Saygısızlık Yapıldı Trabzon Uzungöl bir anda karıştı Evli Olsanızda Eşlerin Yapmaması Gerekenler

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yunanistan son dakika geçti: Milli Füze Bora hedefi tam isabet vurdu menziline dikkat
{}