DOLAR YÜKSELİŞE GEÇTİ

1704 izlenme2019-10-07 09:04:08
Reklamlar
Dolar/TL, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'nin sınırları aşması halinde ekonomik yaptırım uygulayacağını açıklamasının ardından gün boyunca sürdürdüğü yükselişini tırmandırarak 5.83 seviyesini aştı.

Güne 5.71 seviyelerinden başlayan dolar Türkiye'nin Suriye operasyonuna yönelik gelişmelerin etkisiyle yükselişe geçti. Son olarak ABD Başkanı Trump'ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 'Suriye'nin kuzeyinde limitleri aşan bir şey yapması halinde, Türkiye ekonomisini tamamen yok edip ortadan kaldıracağı' ifadelerini kullandı. Bu tehdidin ardından dolar yükselişe geçerek 5.83'ü aştı.

TRUMP "TÜRKİYE EKONOMİSİNİ YOK EDECEĞİM" DEMİŞTİ
Trump açıklamasında "Daha önce önemle belirttiğim gibi yine tekrar ediyorum: Eğer Türkiye eşsiz bilgeliğim içinde sınırları aşma olarak değerlendireceğim bir şey yaparsa, daha önce yaptığım gibi Türkiye ekonomisi mahvedip yok edeceğim. Türkiye Avrupa ve diğerleri ile beraber olmalı bekliyorum." ifadelerini kullanmıştı. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'den Çin'e çok sert tepki: KAPATIN ! Davutoğlu'ndan 3 yıl sonra gelen itiraf 80 Saniyede 240 Roket ROKETSAN T-122 Roketleri İle İnanılmaz Ateş Gücü Gece yarısı aldık

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kahreden Haber Sabah Sabah ! Yolcu otobüsü devrildi ! ÖIü ve yaralılar var !