Başkan seçilir seçilmez yabancılara yardımı kesti

44141 izlenme08 Nisan 2019
Reklamlar
Bolu'da Belediye Başkanı Tanju Özcan, mazbatasını alır almaz, önce vatandaşım diyerek ilk talimatı yabancı uyruklulara yapılan yardımları kesmek oldu. Tanju Özkan, Türkiye'de yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilere Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), Türk Kızılay'ı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 'Sosyal Uyum Yardımı' adı altında yardım yapılmasını gerekçe göstererek yabancı uyruklu kişilere ayni ve nakdi yardım yapılmaması yönünde, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne talimat Gönderdi.

Taliması ise: 'Ülkemizde yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilere Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), Türk Kızılay'ı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 'Sosyal Uyum Yardımı' adı altında yardım yapılmaktadır. Bu nedenle, ilimizde yaşamakta olan herhangi bir yabancı uyruklu kişiye Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nden ayni ve nakdi yapılmaması hususunda, gereğini rica ederim.'

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika! Reyhanlı'daki kor'kunç kaza Son ankette Binali Yıldırım öne geçti Türk diplomatı şehit eden Mazlum Dağ yakalandı Ayakta Bixi atışlarıyla mağarayı delik deşik eden çılgın Türk Askeri !!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ceylanpınar'a roket atıldı! Eve isabet etti, yaralılar var!