Başkan seçilir seçilmez yabancılara yardımı kesti

44153 izlenme08 Nisan 2019
Reklamlar
Bolu'da Belediye Başkanı Tanju Özcan, mazbatasını alır almaz, önce vatandaşım diyerek ilk talimatı yabancı uyruklulara yapılan yardımları kesmek oldu. Tanju Özkan, Türkiye'de yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilere Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), Türk Kızılay'ı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 'Sosyal Uyum Yardımı' adı altında yardım yapılmasını gerekçe göstererek yabancı uyruklu kişilere ayni ve nakdi yardım yapılmaması yönünde, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne talimat Gönderdi.

Taliması ise: 'Ülkemizde yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilere Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), Türk Kızılay'ı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 'Sosyal Uyum Yardımı' adı altında yardım yapılmaktadır. Bu nedenle, ilimizde yaşamakta olan herhangi bir yabancı uyruklu kişiye Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nden ayni ve nakdi yapılmaması hususunda, gereğini rica ederim.'

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AĞZA ALINMAYACAK KÜF'ÜRLER PKK'nın hamile kalan teröristlere yaptıkları kan dondurdu ! Trump'tan küstah tehdit !! Türkiye'yi mahvederiz !! Tarihin en büyük kapağını Selahattin Demirtaş'a yapan yiğit Polisimiz !

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erken Yaşta Emekli Olacak Kişiler