Ali Babacan'ın yanında duran isimler belli oldu

6035 izlenme12 Temmuz 2019
Reklamlar
AK Parti’den istifa eden eski Bakan Ali Babacan’ın ardından partide gizli bir hareketlilik yaşanıyor. İddiaya göre 40 civarında Ak Parti vekil istifalarını cebne koydu!..

Başkanlık sisteminin getirdiği tek adam yönetimi ve Erdoğan’ın partiden kopuşundan rahatsız olan yaklaşık 40 vekilin partiden istifa ederek Babacan’ın kuracağı yeni partiye geçmesi bekleniyor. Abdullah Gül ve Ali Babacan, yeni parti için Ak Partili vekillerin yanı sıra MHP’den de bazı vekiller ile temas halinde.

"YOĞUN BİR İKNA ÇABASI VAR"

Sürecin nasıl işleyeceği belirsizliğini korurken, Ak Parti yönetiminin söz konusu vekilleri ikna etmek için yoğun çaba harcadığı öğrenildi.

Yeniçağ gazetesinin haberine göre; Ak Parti’ye yakın kaynaklar, son bir yıldır parti içinde Erdoğan’a karşı yoğun bir tepki olduğunu dile getirirken, 24 Haziran ve 31 Mart seçimlerinde kullanılan kutuplaştırıcı dilin ve ekonomik programın artık ülkeyi yönetmede yetersiz kaldığının altını çiziyorlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösteren vekiller, Erdoğan’ın mevcut politikalarında ısrarcı olması sebebi ile artık yeni bir partide yola devam etmek istediklerini söylüyor.

MHP’Lİ VEKİLLER DE BABACAN’IN RADARINDA

Abdullah Gül ve Ali Babacan, yeni parti için Ak Partili vekillerin yanı sıra MHP’den de bazı vekiller ile temas halinde. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 23 Haziran seçiminden önce teröristbaşı Öcalan’ın mektubuna ve kırmızı bültenle aranan terörist Osman Öcalan’ın TRT’ye röportaj vermesine sessiz kalan Bahçeli’ye tepkili olan MHP’li vekillerin Ali Babacan’ın teklifine sıcak baktığı belirtiliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şahan Gökbakar'dan dikkat çeken 'Portakal' tweeti ! Türkiye'yi ayağa kaldıran iğrenç olay !! Servis şoföründen kız öğrenciye iğrenç sözler !! Türk-İş Başkanı 200 bin Kamu İşçisinin ekmeğini.... kameralara yakalandı. Sağlık Bakanlığından Son Dakika Virüs Uyarısı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
LC Waikiki’nin Sahibi Bakın Kim Çıktı